Uniwersalne szklanki do piwa do użytku domowego

W pubach i browarach piwo podawane jest w szeregu różnych szklanek, kufli i kieliszków. Różnorodność tych naczyń podyktowana jest tym, iż w każdym z nich piwo smakuje nieco inaczej. Jakie szklanki do piwa można spotkać na rynku i które warto mieć w domu? Szklanki do piwa rodzaje – oto najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne. 

Kufle 

Najbardziej popularne szklanki do piwa, czyli kufle, przeznaczone są do rekreacyjnego picia napoju chmielowego w gronie znajomych. Co ciekawe, kufle nie muszą być wykonane ze szkła. Mogą być także ceramiczne, kamienne czy metalowe, mają też różne pojemności. Ich wspólna cecha to grube, ergonomiczne ucho, ułatwiające trzymanie ich w dłoni. W kuflach podaje się wszystkie gatunki piwa. 

Stange 

Jest to prosta szklanka w kształcie walca, którą poleca się przede wszystkim do podawania delikatnych, jasnych piw typu pilzneńskiego. Choć w rankingu popularności ustępuje miejsca takim szklankom jak pokal, tulip czy snifter, to w kontekście użytku domowego jest najbardziej uniwersalna. W szklance tej można podawać nie tylko piwo, ale i owocowe koktajle, kawę mrożoną i inne tego typu napoje, co czyni ją świetną inwestycją do każdego domu. 

Szklanki do piwa mają różne kształty i nazwy. Dwie z nich nadają się świetnie do użytku domowego. Są nimi klasyczny kufel i prosty stange, w którym można podawać też inne napoje. Zdecydowanie warto się nimi zainteresować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Naczynia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.